Randevu: 0535 359 19 03
Muayenehane: 0224 245 58 55

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif kompulsif bozukluk kişinin mantıksız olduğunu kabul etmesine rağmen inatçı ve yineleyici biçimde aklına gelen ve sıkıntı yaratmasına rağmen engelleyemediği düşünceler( obsesyon)

Devamı
     Depresyon Belirtileri

Depresyon Belirtileri

Depresyon olağan etkinliklerden ve daha önce kişiye zevk veren durumlardan artık eskisi gibi zevk alamama ve bunlara karşı ilginin kaybolmasıyla kendini gösteren, çökkünlük karamsarlık yanında keder ve elem duygularıyla seyreden depresif bir duygudurumdur.

Devamı
Panik Bozukluk

Panik Bozukluk

Beklenmedik bir anda ve kendiliğinden ortaya çıkan, yoğun iç sıkıntısı ve buna eşlik eden bedensel ve bilişsel belirtilerden oluşan “panik nöbetlerle “seyreden bir durumdur.

Devamı
Anksiyete nedir?

Anksiyete nedir?

Anksiyete açık bir tehdit olmadan ortaya çıkan endişe kaygı , korku , kötü birşey olacak beklentisi ve bunaltı olarak tarif edilebilen bir yaşantıdır. Bilinçli olarak farkında olunan bir dış tehdit ya da tehlike anlamını taşıyan korkudan intrapsişik oluşuyla farklıdır.

Devamı
Yaygın kaygı yaşıyor musunuz?

Yaygın kaygı yaşıyor musunuz?

Yaygın anksiyete bozukluğu yaşayan kişiler ilk bakışta gergin yüzleri, gergin duruşları çatık kaşları, solmuş ciltleri, el ,ayak ve koltuk altlarının terli oluşlarıyla , huzursuzluk ve titremeleriyle dikkat çekerler.

Devamı